Title Image

Beautiful Blog

remont domu w Warszawie z epoki PRL-u

remont domu z epoki PRL-u

W marcu tego roku mieliśmy okazję przeprowadzić sesją zdjęciową z inwestycji kompleksowego remontu domu jednorodzinnego w Warszawie.

Dom liczy sobie kilkadziesiąt lat i od dawna nie był remontowany. Prace rozpoczęły się z początkami pandemii w kwietniu 2020 roku. Teraz inwestorzy mogą się cieszyć gotowym wnętrzem i nową elewacją. Remont został wykonany przy współpracy z naszą niezawodną ekipą remontową i firmą stolarską.

Projekt zakładał jedynie małą ingerencje w oryginalne rozmieszczenie ścian i przejść ponieważ główna ściana nośna wytyczała układ funkcjonalny większości pomieszczeń i przestrzeń do zmian aranżacyjnych była ograniczona. Niemniej jednak pomimo tych przeszkód stworzyliśmy komfortowe wnętrze uwzględniając potrzeby naszych inwestorów.

 

 

Jak podejść do tematu metamorfozy domu z kilkudziesięcioletnią historią?

Po pierwsze spójrz na dom na nowo. Może warto zweryfikować rozmieszczenie oraz funkcje pokoi? Czy pokój dziecka, sypialnia rodziców czy gabinet powinny pozostać w tym samym miejscu, czy może popuścimy wodze wyobraźni i zaplanujemy wszystko od nowa? Planując domowe metamorfozy pamiętaj koniecznie o wielkości pomieszczeń i o stronach świata, na które wychodzą okna.

blank

Zdjęcia wnętrza z sesji zdjęciowej. Fot. Mikołaj Dąbrowski

Następnie rozważ  czy ustawienia mebli w pomieszczeniach są odpowiednie. Warto przenalizować wszystkie opcje. Czasem okazuje się, że układy funkcjonalne do których przywykliśmy nie zawsze są trafione. Na przykład w sypialni naszej inwestycji w Warszawie szafa stała na lewo od wejścia. Zmieniliśmy układ funkcjonalny dając zabudowę meblową naprzeciw drzwi co całkowicie zmieniło  sposób użytkowania tego pomieszczenia.

W zamkniętej kuchni usunęliśmy drzwi wejściowe oraz nadproże nad nimi. Otworzyło to przestrzeń i połączyło wnętrze kuchni z korytarzem, który stał się jaśniejszy i bardziej przestronny.

Podobny ciekawy zabieg zaplanowaliśmy w korytarzu wejściowym do budynku. Udało się zmniejszyć pomieszczenie kotłowni zwiększając strefę wejścia, która stała się bardziej przyjazna i zapraszająca.

Warto także przeanalizować wielkości okien. Jeżeli planujemy duży remont wnętrza wraz z elewacją tak jak w przypadku projektowanego przez nas domu w Warszawie to warto rozpatrzeć ewentualną zmianę wielkości okien – szczególnie ich wysokości, co z pewnością jest łatwiejsze do wykonania. Efekt można zobaczyć w pokoju dziecka – powiększenie okna umożliwiło stworzenie wygodnego siedziska przy przeszkleniu.

Zapraszam do oglądania realizacji!

 

Pełną sesję zdjęciową można obejrzeć tutaj:

https://ip-design.pl/projekt/projekt-wnetrz-domu-w-warszawie-2/

 

A poniżej dla porównania zdjęcia sprzed remontu i po:

 

łazienka przed  i po remoncie :

blank

kuchnia  przed  i po remoncie :

blank

klatka schodowa z korytarzem przed i po:

blank

główna sypialnia przed i po remoncie:

blank

realizacja projektu sypialni


Zapraszam również na nasz profil fanpage na facebooku:

https://www.facebook.com/ilonapalenczuk