Title Image

Beautiful Blog

projekt wnętrz na Półwyspie Helskim

mieszkanie wakacyjne na Półwyspie Helskim

Mamy wakacje ! A jak wakacje to warto zapoznać się z naszym urlopowym mieszkaniem!
Projekt wnętrz nawiązuje do najbliższego otoczenia nadmorskich terenów. Inspiracją do wnętrza była plaża, która znajduje się kilka minut spacerem od apartamentu. Bazę w projekcie stanowi drewno – takie, które kojarzy na się z tym wyrzuconym przez morze. Płytki nawiązują do koloru piasku, a błękit pojawiający się na niektórych ścianach i tapicerkach do morskiej wody. Akcenty czerni korespondują z konarami drzew widocznych za oknami.

blank

Założeniem projektu wnętrz było stworzenie wygodnego i praktycznego wnętrza, który daje poczucie ciepła i relaksu, ale jednocześnie jest przestronne i eleganckie. Apartament jest połączeniem dwóch mieszkań i został zaprojektowany w taki sposób, aby być wygodnym lokum dla dodatkowych gości. Dlatego też w części pokoi zastosowano rozkładane łózka i kanapy. Wnętrze miało mieć nowoczesny charakter, co udało się uzyskać poprzez prostotę form i zdecydowane rozwiązania.

blank

Kolorystyka wnętrza bazuje na otaczającym krajobrazie Mierzei Helskiej. Piaskowy kolor paneli podłogowych i kafli nawiązują do pobliskiej plaży, a wykończenie drewnopodobnej płyty meblowej przywodzi na myśl drewno wyrzucone przez morze. Kolory grafitowe i akcenty czerni korespondują z konarami drzew widocznych za oknami. Morska woda i szeroki horyzont nieba widoczny nad morzem został przywołany poprzez błękity i biele.

Jednym z charakterystycznych punktów realizacji jest ściana telewizyjna w części wypoczynkowej, gdzie połączono elegancką, wielkoformatową płytę Laminam z projektowanymi białymi lamelami. Kompozycję dopełnia detal otwartych półek na czarnych profilach. Tej części wnętrza rozmachu dodaje ekscentryczna, graficzna lampa Hoops projektu Giovanni Barbato. Ciekawa, rzeźbiarska lampa znajduje się również nad stołem jadalnianym, stanowiąc wisienkę na torcie przestrzeni kuchennej tworzącej minimalistyczną kompozycję płaszczyzn.

blank

Jednym z ciekawych rozwiązań jest zabudowa barku w salonie, która poza symetrycznie rozłożonymi chłodziarkami na wino ukrywa również małą lodówkę za frontem meblowym. Plecy zabudowy zostały również wykończone spiekiem kwarcowym Laminam, dopełniając kompozycję materiałową. W strefie kuchenno-jadalnianej minimalistyczna, biała zabudowa przypominająca zwykłą szafę skrywa lodówkę i zamrażarkę, stanowiące dwa osobne, wysokie sprzęty.

 

 

Zapraszam do oglądania realizacji!

 

Pełną sesję zdjęciową można obejrzeć tutaj:

Projekt wnętrz apartamentu na Półwyspie Helskim

 

 

 

 

 

 

 


Zapraszam również na nasz profil fanpage na facebooku:

https://www.facebook.com/ilonapalenczuk